ÚČASTNÍCI

Koncom augusta sa návštevu tretieho najväčšieho ostrova sveta chystá niekoľko silne namotivovaných slovenských horolezcov, aby tam vyliezli ťažké cesty v obrovských stenách masívu Tsaranoro, ktoré miestami dosahujú výšku až 800 metrov a svojou štruktúrou pripomínajú hladké steny priehradných múrov...Týmito lezcami sú:

Rastislav Šimko Rastislav Šimko
– horolezec a filmár (37) - na Madagaskare už bol, no tentoraz má v pláne vyliezť a nafilmovať výstup 800 metrovou stenou Tsaranoro Be.
V návštevnej knihe má okrem Madagaskaru zapísané aj Peru, Chile, Turecko a celý rad európskych skalných oblastí. Horolezectvu sa venuje 19 rokov.Radoslav Staruch Radoslav Staruch
– horolezec (38), vyznačujúci sa brilantnou technikou - má za sebou prvovýstupy vo V.Tatrách, Peru, Madagaskare, a vylezených mnoho ťažkých ciest v Alpách a mnohých skalných oblastiach, Vysoké Tatry nevynímajúc.

Miloš Verdon Tomajko Miloš Verdon Tomajko
– skúsený Stamfordský lezec (39), ktorý liezol už všade: Turne, Rozlomity, Dreveník, Slovenský raj, Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Kalamárka, Taliansko, Francúzsko, Nemecko, Švajčiarsko a liezol aj v USA - veľa od Aljašky až po východ.

Matej Emby Baláž Matej Emby Baláž
– silný pretekársky typ(28), spoľahlivý v akejkoľvek stene, alebo v akýchkoľvek podmienkach. Nepopierateľný je jeho cit pre stmeľovanie kolektívu v hraničných situáciách. Patrí k silným oporám akejkoľvek akcie či už po výkonnostnej alebo spoločenskej stránke.
Dušan Beránek Dušan Beránek
(41) – najlepší lezec veľkých stien na Slovensku! Mnoho výstupov v kategórii „bigwall“ po celom svete. Tepuí - Venezuela, El Capitan - USA, Ulamertorsquaq - Grónsko, Brujo – Chile, El Sfinga – Peru, Aniča Kuk - Chorvátsko, Tre Cime di Lavaredo – Dolomity, a mnoho ďalších výstupov na Slovensku a po celom svete. Za výstup „Moby Dick“ v 1100 metrovej stene Ulamertorsquaq – dostal ocenenie za športový prínos pre Slovensko od premiéra republiky.


Richard Nyeki Richard Nyeki
– (36), lezec, vybavený skvelou technikou a neuveriteľnou vytrvalosťou.
Spolu s Dušanom Beránkom, má vylezené tie najťažšie „problémy“, ktoré je schopná vyliezť, len úzka svetová špička. Lezec, ktorý spĺňa všetky predpoklady na prelez najťažšej cesty na Madagaskare...
Zuzana Péliová Zuzana Péliová
– (22), členka kolektívu lezcov ,ktorí by bez jej účasti určite používali v rámci komunikácie samé sprosté slová JMá vylezené cesty vo V.Tatrách, Arcu( I ), Geykbayri( TUR ), Paklenici a Hvare ( HR ), Ospe ( SLO )
Okrem toho , že liezla vo všetkých týchto svetových oblastiach, je v kolektíve najviac obľúbenou ženou, ako jediná nosí tangá (teda dúfam :-) ) a získať si jej priazeň sa dá jedine cez košickú cukráreň AIDA (alebo cez ktorúkoľvek inú ...)

 
LINKY

Horolezecký spolok OUTDOOR

Šariš Outdoor Torres del Brujo 2005

Šariš Outdoor Peru 2003

Expedition.skNÁVŠTEVNOSŤ
EXPEDÍCIA |  ÚČASTNÍCI |  FOTOGALÉRIA |  SPONZORI |  GUESTBOOK

Stránka vznikla v rámci projektu EXPEDITION.SK - zadarmo vytvoríme stránky vašich expedícií.